Neden Ozon

Vücudumuzda 75-100 trilyona yakın hücremiz vardır. Bu hücreler arasında saniyede üç milyara yakın biyokimyasal reaksiyon olur. Hücrelerin bu fonksiyonlarını sürdürebilmesi için bir enerjiye ihtiyaçları vardır. Enerji için de bir yakıt gerekir. İşte bu yakıt canlılar için “oksijen”dir. Oksijenin olmadığı yerde ‘‘hayat’’da olmaz. Bu nedenle normal sağlıklı hücreler oksijene bağımlı bir metabolizmaya sahiptir. Buna ‘‘aerobik’’ yaşam denir.

Normal yaşamımızda, herhangi bir sebep ve sebeplerle, değişme olursa teneffüs ettiğimiz oksijen yetersiz kalır (stres, hareketsiz  yaşam, sigara, alkol, bilinçsiz ilaç kullanımı, çevre kirliliği, kanser, ameliyatlar, akciğer-kalp hastalıkları, kötü nefes alışkanlığı, dolaşım  bozukluğu v.b.). Böyle durumlarda kişiler kendilerini çok yorgun, halsiz, mutsuz hissederler. Yaşam kaliteleri düşer, çalışma ve yaşama güçlerinde azalma başlar. İşte bu gibi durumlarda ‘‘ozon’’un çok büyük faydası görülmektedir.

O Z O N = O K S İ J E N + E N E R J İ

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3).İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.

Medikal ozonun bakterisidal (bakteri öldürücü), fungisidal (mantar öldürücü) ve virostatik (virüs çoğalmasını önleyici) etkisi nedeniyle bakteri, mantar ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların ve enfekte olmuş yaraların tedavisinde kullanılır.

Medikal ozon tedavisi, birçok hastalıkların tedavisi yanında bağışıklık sistemini güçlendiren, hücre oksijenlenmesini arttıran, beyaz kan hücrelerin ve anti-kanserojen maddelerin salınmasını uyaran, kanın dolaşım hızını arttıran alyuvarların kalpten en uzaktaki dokulara ve hücrelere ulaşabilmesi için en küçük damarlarda bile hareket edecek kadar esnek olmasını sağlar. Medikal ozon tedavisi, yaşlanmayı geciktiren, hücre yenilenmesini mümkün kılan ve organizmayı hastalıklara karşı mücadelede daha güçlü kılan, hiçbir yan etkisi olmayan ve hiçbir ilaçla etkileşim yapmayan, yaşam kalitesini arttıran bir yöntemdir.

Sağlıklı kişilerin bile yılda 10 seans ozon tedavisi aldıkları takdirde yaşam kalitelerinin arttığı günlük strese ve hastalıklara karşı daha dirençli hale geldikleri görülmektedir.

Avrupa’da yaygın olan MEDİKAL OZON TEDAVİSİ, sadece Almanya’da 9000’i aşkın hekim tarafından uygulanmaktadır ve üniversite hastanelerinde de uygulanmaya başlanmıştır.

Bir cevap yazın