Hasta Görüşleri

hasta görüşleri“Evliliğim Kurtuldu”

Eşim sabahları zorlukla kalkıyor, ağır ağır giyinip işine gidiyordu. Çok çabuk yoruluyor, işinden gelir gelmez kendini yatağa atıyordu. 4-5 saat uykudan sonra kalkıyor, bir kaç saat film izliyor, sonra yine yatıyordu. Evde hareket etmek istemiyor, çabuk yoruluyor, iş yapmak istemiyordu. Merdivenleri dinlenerek çıkıyordu. 10 seneden uzun süren bu durum artık beni çileden çıkartmış, evde kavgalara başlamıştık. Özellikle işten geldikten sonraki uzun süreli uykularına tahammül edemiyordum. Gününün yarısından fazlasını uykuyla geçiriyordu. Evdeki zamanın hemen hepsini uyuyarak veya film seyrederek geçiriyordu.

Eşimin kemik erimesi vardı ve sinüzit sebebi ile ortalama ayda iki defa baş ağrısı çekerdi. Özellikle yorulduğu, sinirlendiği ve morali bozuk, sitresli olduğu zamanlarda bu ağrılar gelirdi. Artık benim bu yaşam tarzına tahammülüm kalmamıştı. Bu durumun değişmesi lazımdı. Bu sırada Özce Ozon’la irtibat kurdum. Etkilerini biraz öğrenince derhal eşimi göndermeye karar verdim. 8. seanstan sonra farkettim ki işten geldikten sonra uyumamaya başladı.

Artık sabahları da çok erken kalkıyordu. Hatta benden de erken kalkıyor, birşeyler hazırlıyor, kahvaltı öncesi çayını içip, biraz zaman geçiriyor, ben kalkınca kahvaltısını yapıyor, öyle evden çıkıyor. 12 seansı tamamladı ve artık merdivenleri ara vermeden çıkabiliyor. Zannedersem bu ozonun kemik erimesine olan etkisinden kaynaklanıyor. Ozon tedavisine başlayalı 2 buçuk ay oldu, sadece bir defa sinüzit sebebi ile baş ağrısı geçirdi. Artık eskisi kadar sitresli değil ve hareketleri daha sakinleşti.

12 seanslık tedavi sırasında (bu tür bir hedefimiz olmadığı halde) 3-4 kilo verdi. Şu anda kilo verebilmek için ozon saunaya gidiyor. Eğer bir on kilo daha verebilirse zaten kemik erimesine daha büyük faydası olacaktır. Daha sonra üniversite sınavlarına hazırlanan oğlumu ozon tedavisine gönderdim. Şimdi de ben gidiyorum. Artık evde uyku sorunumuz yok ve birbirimize daha çok zaman ayırıyoruz.

Teşekkürler Özce Ozon…

Abdullah Ebiri

Bir cevap yazın